Fundacja na rzecz Wspierania Rozwoju Osób z ASD - BlueBees

Misja

Naszą misją jest działalność na rzecz osób z zaburzeniami rozwojowymi, w tym szczególnie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ang. ASD – Autism Spectrum Disorder). Chcemy, aby nasi podopieczni, dzięki odpowiedniemu wsparciu terapeutycznemu, mieli szansę rozwijać swój potencjał i wieść w przyszłości szczęśliwe życie. Zależy nam także na współpracy z ich Rodzinami, abyśmy wspólnie mogli inspirować się do nowych pomysłów, pozytywnie wpływających na funkcjonowanie osób ASD w społeczeństwie - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

W swojej działalności kierujemy się dobrymi praktykami terapeutycznymi oraz dbałością o edukację. Chcemy tę wiedzę przekazywać dalej poprzez współpracę z innymi specjalistami, placówkami edukacyjnymi i organizacjami działającymi na rzecz osób z ASD.

Dlaczego Niebieskie Pszczoły
(BlueBees)?

Blue Bees

Czy słyszeliście kiedyś o niebieskich pszczołach (Peacock Carpenter Bee)? Są niezwykłe, nie tylko ze względu na kolor. Żyją w Australii….i nie mają żądeł! Co prawda produkują niewiele miodu, ale jest on bardzo gęsty i wysokiej jakości. Ponadto pszczoły produkują go tylko tyle, ile im potrzeba do przeżycia. Dodatkowo niebieskie pszczoły są bardzo mądre i pracowite – w odróżnieniu od innych pszczół, potrafią sobie zrobić domek w drewnie.

Pomyśleliśmy, że niebieskie pszczoły mogą być pięknym symbolem naszych Podopiecznych, przecież zdarza im się czasem pomachać skrzydełkami … Pomimo wielu czasem dziwnych, czasem trudnych sytuacji, które mogą być udziałem osób z ASD, my zdajemy sobie sprawę z ich wielu wspaniałych cech i mocnych stron, które mogą nam pokazać. Czasem tylko musimy im w tym trochę pomóc…

Zarząd Fundacji:

Olga Legosz

Prezes Zarządu

 

Sprawozdanie z działalności fundacji:

Sprawozdanie za rok 2020

Sprawozdanie za rok 2019

BlueBees - Akademia dla dzieci z Autyzmem

 

Adres: ul. Anny Jagiellonki 2a, 01-989 Warszawa

Telefon: 570 - 540 - 047

Email: kontakt@bluebees.pl

 

Fundacja Bluebees

ul. Anny Jagiellonki 2a

01-989 Warszawa                                                         

KRS 0000772257

REGON 382592763

NIP 5213856874

Nr konta: ING Bank Śląski S.A. 47 1050 1025 1000 0090 3182 7935

Logotyp Blue Bees